Moja dewiza - nigdy nie przestawaj się rozwijać!

 

Kocham fotografię i moja pracę. Jednak fotografia to nie tylko moje hobby, to także mój zawód, który traktuję bardzo poważnie! Wiem jak ważne jest dokształcanie się i ciągła praca nad swoimi umiejętnościami. Uwielbiam słuchać mistrzów w swoim fachu, uczyć się od nich i czerpać inspirację. Każde takie spotkanie napawa mnie niesamowitą energią! A co dopiero kiedy w jednym miejscu mogę spotkać całą drużynę najlepszych z najlepszych!

W 2019 roku zaistniała okazja uczestniczyć w konferencji fotograficznej w Warszawie, pełnej prelekcji od najlepszych fotografów na świecie. To co zawsze było nie do osiągnięcia teraz stało przede mną, na wyciągnięcie mojej ręki. Tak, w świecie fotografii są fotografowie-gwiazdy, których uwielbiam i podziwiam. Moją inspiracją są przede wszystkim fotografowie dziecięcy i ciążowi. To bez wątpienia moja dziedzina i to w niej chcę być coraz lepsza, a takie spotkania jak warszawska konferencja są krokiem milowym w doskonaleniu swojego fotograficznego warsztatu. Emocje, które towarzyszyły mi podczas tych kilku dni są nie do opisania, ale jednak postaram się trochę przybliżyć Wam kogo udało mi się tam spotkać 🙂

KELLY BROWN

Najlepsza na świecie fotograf noworodkowa Kelly Brown była do tej pory bez wątpienia nie osiągalna. Mieszkająca obecnie w Australii, bardzo zapracowana, a przede wszystkim z terminami odległymi o wiele lat świetlnych. To wszystko powodowało, że nawet nie marzyłam nigdy o warsztatach u niej. A jednak , stało się.! Miałam okazję w praktyce obserwować jak pracuje z noworodkiem. W grupie było nas jedynie 8 osób. Było to fantastyczne doświadczenie. Wiedza, którą przekazywała, była na najwyższym poziomie, a dzięki temu ja mogę dla Was robić jeszcze lepsze fotografie. 

CZAREK RAJKOWSKI

Najpopularniejszy polski fotograf noworodkowy. Na co dzień zajmuje się fotografią ciążową, dziecięcą i rodzinną. Prowadzi liczne warsztaty, uczy m.in. jak fotografować noworodki. Totalny top of the top polskiej szkoły fotografii. Nie znam fotografa, który nie marzyłby o spotkaniu z Czarkiem.

ERIN ELIZABETH

Jeśli chodzi o fotografię ciążową to niekwestionowaną gwiazdą tej dziedziny jest Erin Elizabeth. Jej wykład na temat technik fotografowania kobiet w ciąży, ubrań, dobierania stylizacji, światła i tak dalej, przeszedł moje oczekiwania. Znowu kolejna porcja fantastycznej wiedzy i inspiracji. Erin jest osobą bardzo ciepłą i z wielka charyzmą i zaangażowaniem nauczyła mnie przede wszystkim szanować swoja pracę, każdego klienta i podejścia do kobiety w ciąży – jak do największego skarbu. Dlatego też jej modelki wyglądają na jej fotografiach jak milion dolarów plus VAT. Cieszę się, że miałam przyjemność poznać ja i jej filozofię fotografii.

Każda osoba z tej konferencji była wspaniałą inspiracją, dodała mi skrzydeł i dała mnóstwo wiedzy.  Kogo jeszcze spotkałam?

  • Alba Soler
  • Kelly Brown
  • Erin Elizabeth
  • Glow Portrait czyli Alli PeckAnn Podsiedlik Marta Pońsko

Być w gronie tych fantastycznych fotografów było dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Dzięki temu mogę być dla was jeszcze lepsza i wykonywać swoja prace na jeszcze wyższym poziomie! A przecież chyba o to chodzi? 🙂