Sezon komunijny w pełnym rozkwicie. Co prawda w tym roku z przyczyn wszystkim znanych rozpoczął się nieco później niż zawsze i będzie towarzyszył nam aż do października. Uczestnicy (czyli dzieciaki) ochoczo przebierają nogami, nie mogąc doczekać się tego niezwykłego dnia. Sukienka i komeszka gotowe, serca również, ale jedna rzecz ciągle nie daję spokoju, zwłaszcza rodzicom zaangażowanym i myślącym o każdym, nawet najmniejszym detalu. Zdjęcia. No właśnie, niejeden/jedna z Was zadaję sobie to pytanie, czy warto postawić na profesjonalną sesję zdjęciową na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej Waszego dziecka?

Sesja komunijna w plenerze to rozwiązanie mniej standardowe, którego efekty zachwycą wszystkich członków rodziny, zwłaszcza głównego aktora, czyli nasze dziecko.

Moja odpowiedź, choć może wydać się Wam subiektywna brzmi …TAK! I to zdecydowanie. Ja wiem, że coraz to lepsze aparaty w naszych smartfonach, pełna gama filtrów zmieniających nienaturalnie zdjęcia dostępnych dla każdego, zachęca nas do myślenia, że sesja fotograficzna to niepotrzebny element ważnych uroczystości. Że „cyknę” parę zdjęć telefonem i będzie to samo – no niestety nie będzie. Dlaczego? Bo każda sesja to efekt lat pracy w tym zawodzie. To idealna znajomość powtarzalnych części, ale co ważne, to umiejętność dostosowania się do indywidualnego człowieka (lub grupy ludzi). Bo każdy ma inne emocje, inaczej je wyraża, preferuje inne podejście, w innym momencie się otwiera. Słuchajcie, tych mikro aspektów, które tworzą później fotografię do której chcesz wracać bo ona wyraża prawdziwe emocje, jest baaardzo dużo. Podobnie jest z Pierwszą Komunią Świętą – to rodzaj pracy z dzieckiem, bo to dziecko jest tu głównym aktorem, które w tym właśnie dniu chce się czuć wyjątkowe i ja jako fotograf robię wszystko by właśnie tę wyjątkowość uchwycić.

Przejdźmy jednak do konkretów i tego co ja mogę oferować Tobie, skąd bierze się cena za sesję co się w nią wlicza. Mam nadzieję, że pomoże Ci lepiej zrozumieć moją pracę i być może podjąć ostateczną decyzję.

Co wlicza się w cenę pakietu?

Co wlicza się w cenę takiej sesji?

Mam nadzieję, że ten wpis choć trochę pomógł Wam odpowiedzieć na pytanie, jak wygląda sesja komunijna, jakiego efektu możesz się spodziewać, co zawarte jest w cenie. Być może dzięki większej świadomości, Twoja odpowiedź na pytanie „czy warto zainwestować w profesjonalną sesję komunijną” brzmi teraz TAK jak moja 🙂