Fotograf Nowy Sącz

sesja zdjęciowa „od kuchni”

Bywają takie dni, kiedy zastanawiasz się , czy forma zaciągnięcia całej rodziny, namówienie męża i trafienie z drzemkami najmłodszego dziecka w czas aktywności , jest dobrym rozwiązaniem, (gdy masz raptem pierwszą wolną sobotę ) na sesję zdjęciową? Może ostatnio byłaś już na jednodniowej wycieczce rodzinnej, aby spędzić czas razem i nie skończyło się to sielanką, tylko bieganiną za dziećmi, które i tak postanowiły w końcu się pokłócić? Kilka zdjęć z telefonu z minami dzieci nie bardzo nadającymi się do wywołania na pamiątkę. stwierdzasz po chwili, że to raczej nie dla ciebie.

fotograf nowyącz

 Fotograf Nowy Sącz

fotograf Nowy Sącz

Otóż może okazać się zupełnie inaczej. Krok po kroku przeprowadzę cie po dniu zdjęciowym i od samego początku powiem jak to wszystko tak naprawdę wygląda. 

fotograf nowy sącz

 fotograf Nowy Sącz

Gdy dostaję od Was pytanie o cenę sesji zdjęciowej rodzinnej, zawsze odsyłam was do zakładki oferta. Ma to na celu od razu przekierowanie was na moją stronę, gdzie znajdują się zdjęcia z podobnych sesji zdjęciowych, abyś mogła zorientować się w jakim stylu pracuję. Jest to bardzo ważne, ponieważ staram się, aby moje zdjęcia, które wam oddaję były zawsze bliskie mojej estetyce. Oznacza to, że jeśli zamarzysz o zdjęciach, które stylowo mijają się ze mną, po prostu uczciwie odpowiem, że niestety nie wykonam takiej sesji z szacunku do was, chętnie jednak polecę wam fotografa, który robi zdjęcia w wybranym przez was klimacie.

Jeśli jednak masz ochotę na zdjęcia w moim klimacie, wówczas dzwonię do ciebie, aby ustalić dogodny termin. Zawsze ustalamy z kalendarzem w ręku, aby dograć pracę, przedszkole, popołudniowe drzemki młodszych dzieci. Sobót jest niewiele, gdyż tylko 4 w miesiącu, musisz zatem liczyć się z tym, że terminy weekendowe są trudno dostępne, ale również czeka się dość długo. Oznacza to, że jeśli u ciebie wchodzą w grę tylko sesje w wolne soboty, należy umawiać się z dużym wyprzedzeniem. Godziny są dowolne – jeśli mówimy o sesjach w studio. Zawsze jednak biorę pod uwagę czas aktywności dzieci i dostosowuję rytm pracy do nich. Chcemy , aby dzieciaki były radosne i wypoczęte. Nie pozwoliłabym nigdy, aby dziecko było tuż przed spaniem lub przed jedzeniem. Godziny plenerów niestety nie są już takie elastyczne. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, ale przede wszystkim porę roku! jeśli chodzi o zdjęcia na dworzu lub na polu.. jak kto woli 🙂 ( Ja pochodzę z Tomaszowa Mazowieckiego , więc u mnie jest forma „na dwór”) – tutaj pogoda dla mnie nie jest problemem. Najważniejsze: musi nie padać, oraz temperatura odczuwalna nie może być bardzo niska. Co oznacza, że gdy wieje zimny wiatr- na pewno nie pozwolę spotkać się nam z dzieckiem na sesji. Jednak jeśli będzie piękna zima , dzień bezwietrzny to jak najbardziej 😉 Wracając do godzin:

Wiosna – 17:00-18:00 to jest przedział godzin, w których możemy robić zdjęcia, –

Jesień /Zima godzina 15:00-17:00 to są przedziały, w których możemy robić zdjęcia w jesienne popołudnia

Lato : 18:30-19:30 Wówczas jest szansa , że złapiemy promienie zachodzącego słońca. 

Dlaczego to takie ważne? Godziny zdjęć są podstawą tych pięknych kolorów oraz złotego odcienia skóry czy flary we włosach. Ponad to , w południe, np. latem, ale też jesienią czy zimą, jeśli jest bezchmurne niebo, słońce na tyle mocno świeci, że po pierwsze, nie będzie miało swojego uroku takie zdjęcie, a po drugie wszyscy przymykają oczy i nici z pięknego portretu.

Jeśli ustalimy już czas spotkania, dzień i godzinę , zawsze proszę o POTWIERDZENIE naszego spotkania. Jest to bardzo ważne zarówno dla mnie , ale też dla ciebie. Ja wiem, że jesteś gotowa, dzieci są zdrowe, ponieważ dzieciaki zawsze uwielbiają się rozchorować dzień przed czymś ważnym, a ty jesteś pewna, ze z mojej strony również wszystko w porządku i wreszcie się spotkamy. Potwierdzenie ma również inny cel : POTWIERDZENIE POGODY. Dzień lub dwa przed zdjęciami jesteśmy w stanie oszacować ewentualną pogodę, czy np. nie będzie padał deszcz 🙂 Również tutaj potwierdzamy i ustalamy ubranie. Kolory są ważne, ponieważ to dzięki nim , odbiór zdjęć jest taki wyjątkowy. Czasem nawet nie wiesz, dlaczego coś „zagrało” , czemu to, a nie inne zdjęcie np. bardzo ci się podoba. Podpowiadam co najlepiej brać, jak dobrać odcienie. Rozmawiamy na taki temat, jaki styl najbardziej lubisz, czy zielenie, czy biele, jasno czy styl boho . Dobieram suknie dla mamy, które są mojego autorstwa według ustalonych kryteriów kolorów i odcieni.

Dzień sesji.

W dniu sesji , gdy juz mamy wstępnie ustalone prawie wszystko. Spotykamy się o wyznaczonej godzinie , a ja informuję was o przebiegu sesji. Dostajesz zatem ode mnie jasny przekaz i mały scenariusz tego, co za chwilkę będziemy robić . Omawiam po krótce wszystkie pozy, kolejność, tłumacze dlaczego najpierw zdjęcie rodzinne, a na końcu portret samego dziecka. Jaka kolejność stanowisk i przybliżony czas pracy. Daje wam to poczucie bezpieczeństwa, czujesz, że nie idziesz w nieznane, ale doskonale wiesz co będzie za chwilę. Dzięki temu, że sprawnie przebiega sesja, czas jej trwania z pewnością cię nie zmęczy (czytaj – twój mąż zapewne zdąży jeszcze wykorzystać dużą część tego wolnego dnia) . Podczas zdjęć pracuje z wami, ustawiam, rozmawiam z dziećmi, nawiązuje z dzieciakami kontakt po to, aby zaufały mi na tyle, żebym mogła prosić je o wykonanie jakiejś pozy. Wszystko przebiega w charakterze zabawy.

Po zakończonych zdjęciach, proszę zawsze, abyście zostawili mi adres mailowy, na który wyślę link do całej galerii z naszego spotkania – zdjęcia do wyboru. Z tej galerii wybieracie dla siebie najlepsze zdjęcia wg ilości wykupionego pakietu.

3 tygodnie od wyboru zdjęć – mam czas, aby oddać wam cały produkt. Jak tylko jest już wszystko gotowe, dzwonie do was i umawiamy się na odbiór.

Tyle ode mnie.

Mam nadzieję, że odczarowałam ci wyobrażenie o takiej sesji. jeśli masz jakieś pytania, proszę pisz w komentarzach lub dzwoń, chętnie na wszystko odpowiem.

Do zobaczenia

Kasia Kruz-Kmiecik

Leave a Comment